خبرنگاران نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر ثمر به تعویق افتاد

به گزارش وبلاگ مهدی، تهران-خبرنگاران- برگزاری نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامتی گروه ها و تماشاچیان به تعویق افتاد.

خبرنگاران نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر ثمر به تعویق افتاد

به گزارش روز سه شنبه دبیرخانه جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر با انتشار اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: قرار بود این جشنواره 9 الی 18 اسفند ماه در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو برگزار گردد اما به دلیل شرایط پیش آمده و اهمیت سلامتی گروه ها و تماشاچیان که این روزها در پی شیوع ویروس کرونا دچارش هستیم ، برگزاری این جشنواره به تعویق افتد.

همچنین در متن این اطلاعیه آمده است: تلخی های هزار و سیصد و نود و هشتمین سال خورشیدی گویا قصد رخت بربستن از حال و روز ما ندارد. دیگر به خبرهای ناگهانی بد عادت نموده ایم. کمتر صبحی را با دلخوشی بیدار شدیم و کمتر شبی را با آرامش به خواب رفتیم. این بار اما مهمان ناخوانده ای به جان مان افتاده که نه مرد می شناسد و نه نامرد، نه راست می شناسد و نه چپ و فعلا مستقیم می تازد به سوی سلامت همه مان.

در بخش دیگری از متن این اطلاعیه تاکید شده است: بی شک در این میان مه مترین وظیفه، حفظ آرامش و کوشش برای کنترل شرایط است. تمام بار این زحمات بر عهده مسوولین نیست و هر ایرانی وظیفه پیشگیرانه در این جهت دارد. همچنین از یک دست ندادن ساده تا شاید عدم برگزاری یک جشنواره جذاب.

در این اطلاعیه تصریح شده است: بر همین اساس دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر در راستای حمایت از سلامت تماشاگران، اعضای گروه های شرکت کننده و جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، پس از جلسه مدیران تصمیم به تعویق انداختن جشنواره در اسفند ماه امسال نموده است.

در بخش پایانی این اطلاعیه با یادآوری اینکه طبیعی است با توجه به کوشش های مسوولین و فرایند کنترل این بیماری، زمان دیگری برای برگزاری نهمین دوره جشنواره اعلام خواهد شد، تاکید شده که نهمین جشنواره تئاتر ثمر با پایبندی به شعار هویت ثمره تئاتر کوشش دارد تا هویت ایران و ایرانی را در عرصه ملی نمایان سازد. امید که این کمترین کوشش اهالی هنر و تئاتر، قدمی در جهت رهایی از این روزهای تلخ باشد.

براساس این اطلاعیه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر با دبیری رضا دادویی که ابتدا قرار بود این 9 الی 18 اسفند ماه در عمارت نمایشی عمارت نوفل لوشاتو برگزار گردد حال با شرایط پیش آمده به سال بعد موکول شد.

به گزارش وبلاگ مهدی، ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی کووید-19 از 12 دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت؛ تا به امروز 75 هزار نفر را در این کشور مبتلا و جان 2 هزار و 701 نفر را گرفته است. 27 هزار و 691 نفر درمان شده اند.

ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را در دنیا به خود اختصاص داده است که به گفته کیانوش دنیاپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شمار مبتلایان به 61 نفر و تلفات ناشی از آن نیز به 12 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر ثمر به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نهمین جشنواره دانشجویی تئاتر ثمر به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید