سال نو، بهار نو، دکور نو؛ تغییر را از خانه آغاز کنید.

به گزارش وبلاگ مهدی، خورشید می درخشد و دستان گرم و مهربانش را از پس شیشه های پنجره عبور می دهد و صورت شما را نوازش می کند… بله! این گرمای نوازشگر نشان از بهار دارد؛ بهاری که چشم به هم بزنی آمده است. فصل شروع زندگی و شروع دوباره! یواش یواش خانه تکانی ها شروع می گردد و زمستان بار دیگر به خواب می رود تا شما هم آن را تا سال دیگر فراموش کنید. پس، تا دیر نشده دست به کار شوید و خانه خود را برای بهار نو آماده کنید.

سال نو، بهار نو، دکور نو؛ تغییر را از خانه آغاز کنید.

مرحله اول: خانه تکانی را پایان دهید و همه روبالشی ها و ملحفه ها را عوض کنید.

بالش های خود را با جاروبرقی تمیز کنید. شاید باورتان نشود که این همه گرد و خاک را زیر سرتان می گذاشتید! ملحفه بالش ها را نیز عوض کنید و یک طرح نو و نو با تم بهار خریداری کنید. اگر زمستان مدام در خانه بودید و فصل سرد و سختی را گذرانده اید، ملحفه های سبک وزن، پتو ها یا مجموعه های روتختی نازک خریداری کنید. می توانید این ملحفه ها را نگه دارید و در طول سال در صورت احتیاج بهره ببرید اما تا آنجا که می توانید اتاق را از پتوهای اضافی خالی کنید؛ مگر این که اتاقتان خیلی سرد باشد.

مرحله دوم: پنجره ها را باز کنید و بگذارید خانه یا اتاقتان هوا بخورد.

اجازه بدهید هوای تازه به خانه بیاید، بوی کهنگی و رطوبت ماه های سرد سال از بین برود و جای خود را به رایحه خوش و مست کننده بهار بدهد.

مرحله سوم: خانه را مملو از گل های تازه کنید و آنها را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.

لازم نیست حتماً گل های گران قیمت خریداری کنید. نگاهی به حیاط منزلتان بیاندازید؛ گل های مینای چمنی، قاصدک یا حتی گل های وحشی هم می توانند به خانه شما طراوت دهند. (با اینکه ممکن است اینها علف هرز به حساب بیایند اما هنوز هم می توانند بسیار زیبا باشند.) گل هایی که چیدید را در گلدان ها رنگی که در همه فروشگاه های لوازم تزیینی موجود است قرار دهید. برای زیباتر جلوه دادن گل ها، می توانید نوارها یا ربان های رنگی مقرون به صرفه به آنها بچسبانید یا دور آنها ببندید تا بیشتر به چشم بیایند. حالا، گلدان گل زیبای خود را روی میز یا کنسول قرار دهید.

مرحله چهارم: کوسن های رنگی به کاناپه، جایگاه یا هر جای دیگری که می نشینید یا لم می دهید اضافه کنید.

چاپ های گلدار، رنگ های روشن یا هر چیز دیگری که فضای اتاق را روشن تر و بزرگ تر نشان دهد از همه بهتر هستند.

مرحله پنجم: رومیزی یا رانر با تم بهار خریداری کنید و روی میز ناهارخوری یا میز جلوی مبلمان بیاندازید.

مرحله ششم: مگنت هایی که تم بهار دارد روی یخچال بچسبانید.

مرحله هفتم: چیزهای کوچولوی دیگری که دوست دارید هم می توانید در صورت تمایل اضافه کنید.

اینها باعث می شوند خانه مجذوب کننده تر و شادتر و فانتزی تر به نظر برسد. تم های مربوط به نوروز و عید هم خیلی خوب هستند. حتماً آمدن بهار را با نوروز باستانی جشن بگیرید.

منبع: فوت و فن

به "سال نو، بهار نو، دکور نو؛ تغییر را از خانه آغاز کنید." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال نو، بهار نو، دکور نو؛ تغییر را از خانه آغاز کنید."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید