سوسن طاقدیس نویسنده بچه ها و نوجوانان درگذشت

به گزارش وبلاگ مهدی، سوسن طاقدیس نویسنده کتاب های کودک و نوجوان که چند سالی با بیماری دیابت و ببماری قلبی دست و پنجه نرم می کرد، امروز در سن 61 سالگی در بیمارستان درگذشت.

سوسن طاقدیس نویسنده بچه ها و نوجوانان درگذشت

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ مهدی، سوسن طاقدیس نویسنده کتاب های کودک و نوجوان که چند سالی با بیماری دیابت و لبماری قلبی دست و پنجه نرم می کرد امروز در سن 61 سالگی درگذشت.

وی در سال 1338 در شیراز به جهان آمد و فعالیت داستان نویسی حرفه ای خود را با نوشتن داستان بابای من سارق بود در کیهان بچه ها شروع کرد.

او آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به بازار نشر ارائه داده است که قدم یازدهم، تصویرگر معصومه کشایی، زرافه من آبی است تصویرگر: علیرضا گلدوزیان، پشت آن دیوار آبی، هزار سال نگاه، تو هم آن سرخی را می بینی، دخترک و فرشته اش، بزغاله های سبز، یکی بود و جوراب سوراخ، تعدادی از آثار اوست.

همزمان با کار داستانی برای کودک، شعر نیز از دیگر زمینه های علاقه و فعالیت خانم طاقدیس است و اشعاری از او برای بچه ها به طور پراکنده در مجلات مختلف به چاپ رسیده است.

سوسن طاقدیس سال 1386 پیروز شد برای کتاب قدم یازدهم جایزه کتاب سال را دریافت کند. لوح تقدیر دانشگاه الزهرا برای مجموعه فعالیت هنری، لوح سپاس از مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوری سال 1379، جایزه پروین اعتصامی برای کتاب شما یک دماغ زرد ندیدید؟، تعدادی دیگر از جوایز طاقدیس است.

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان که او یکی از پایه گذارانش به شمار می رود، در کوشش است پیکر این بانوی نویسنده در قطعه هنرمندان به خاک سپرده گردد.

وبلاگ مهدی، درگذشت این نویسنده باسابقه بچه ها و نوجوانان را تسلیت می گوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سوسن طاقدیس نویسنده بچه ها و نوجوانان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوسن طاقدیس نویسنده بچه ها و نوجوانان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید