قنبرزاده: باشگاه ها به اندازه جیب شان تعهد ایجاد نمایند، افزایش قیمت بازیکنان حباب است

به گزارش وبلاگ مهدی، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ می گوید باشگاه ها باید به اندازه موجودی و جیب شان تعهد ایجاد نمایند و اگر بازیکنان گران قیمت خریداری نمایند، یک قدم به ورشکستگی نزدیک می شوند.

قنبرزاده: باشگاه ها به اندازه جیب شان تعهد ایجاد نمایند، افزایش قیمت بازیکنان حباب است

منصور قنبرزاده در گفت وگو با وبلاگ مهدی، درباره تعویق لیگ برتر اظهار کرد: بیشتر تیم ها از جمله استقلال و پرسپولیس که درگیر جام باشگاه های آسیا بودند، تیم های نفتی که مسائلی داشتند و تیم هایی که از لیگ یک آمده بودند از این تعویق لیگ نفع خواهند برد. البته این تصمیم را فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان متولی گرفت.

او ادامه داد: کل کشور درگیر کرونا است و ستاد کرونا به عنوان عالی ترین مرجع در مورد این بحران تصمیم گیری می نماید و این موضوع قابل پیش بینی نیست. به هر شکل برگزاری مسابقات در سطح کشور جا افتاده است. اگر کشورهای دیگر را هم ببینید، سعی می نمایند فعالیت ها را تا آن جا که ممکن است تعطیل ننمایند. این یک جنبه عمومی دارد و فدراسیون و سازمان لیگ کمتر در آن دخالت دارند.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ درباره برنامه ریزی برگزاری لیگ بیستم در مقایسه با فشردگی زیاد لیگ فصل گذشته، گفت: فشردگی و برنامه ریزی فصل گذشته از اختیار سازمان لیگ خارج بود و باتوجه به شرایط عمومی کشور و بیماری کرونا این برنامه ریزی صورت گرفت. این مساله را کسی پیش بینی نمی کرد و جهان را درگیر کرد. کمیته برگزاری مسابقات برای لیگ بیستم در حال برنامه ریزی است تا با بهترین شکل ممکن از زمان استفاده نمایند چرا که هم بحث تیم ملی و هم بحث باشگاه ها وجود دارد.

او افزود: به هر شکل خیلی دارند کوشش می نمایند تا این موارد را در نظر بگیرند تا مسائل دیگری به وجود نیاید. همه دوست دارند کیفیت مسابقات بالا باشد و برنامه ها به محوی درستی پیش برود. شرایط عمومی کشور در بحث کرونا غیر قابل پیش بینی است و ان شاءالله که شرایط حادتر از این نگردد. مساله کرونا چیزی نیست که در اختیار متولیان امر باشد و در تمام قسمت ها تاثیر منفی گذاشته است. میبینید که متاسفانه شرایط عمومی خوب نیست و همه باید رعایت کنیم تا این پدیده شوم دست از سر مردم بردارد.

قنبرزاده در رابطه افزایش قیمت بازیکنان با وجود مسائل اقتصادی باشگاه ها هم گفت: در مرحله اول باشگاه و هیات مدیره باشگاه ها بایستی به اندازه موجودی و جیب شان تعهد ایجاد نمایند و مطمئن باشید اگر این موضوع کنترل نگردد مسائل زیادی گریبان باشگاه ها را خواهد گرفت و یک قدم به ورشکستی نزدیک می شوند. به طور مثال اگر منابع اقتصادی یک باشگاه در طول سال 40 میلیارد باشد و بیاید 80 میلیارد تعهد ایجاد کند، قطعا نمی تواند پرداخت کند و این به نفع بازیکن هم نیست. باشگاه ها بدهی های زیادی دارند و این موضوع در کمیته معین شرایط معین است.

او ادامه داد: باشگاه های ما مبلغ بالایی به بازیکنان، آژانس های هواپیمایی و هتل ها بدهکار هستند و این مسائل باعث شده است پنجره جابجاییی شان بسته گردد. این موضوع حتی به نفع بازیکن هم نیست چرا که این بازیکن مبلغ کامل قرارداد دستش را نمی گیرد. ای کاش مبلغ پایینی ببندند اما اطمینان داشته باشند که تمام قراردادشان را می گیرند. می خواهم بگویم این قراردادها مثل بورس است که ریزش و طبعاتش را دیدیم. این حبابی بیش نیست و این حباب هم یک زمانی می ترکد.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با بیان این که سال جاری اگر بخواهند قانون را رعایت نمایند پنجره جابجایی تعداد قابل توجهی از باشگاه ها باز نمی گردد، گفت: قطعا این بدهی ها را نمی توانند پرداخت نمایند. بدهی هایی هم که دارند اگر از منابع اقتصادی شان بیشتر نیست اما کمتر هم نیست. اول باید مجامع و هیات مدیره باشگاه ها در این تفکر باشند که به شکل درستی قرارداد ببندند اما متاسفانه یک رقابتی شده است و تعهدات بدون پشتوانه دارد ایجاد می گردد. در تعهدات بدون پشتوانه هم خریدار و هم فروشنده متضرر می گردد.

او در پاسخ به این سوال که سازمان لیگ می تواند قراردادها را کنترل کند یا خیر، مطرح نمود: سازمان لیگ سازوکار آن چنانی ندارد چرا که باشگاه ها تشکیلات مستقل تجاری هستند و هیات مدیره و مدیرعامل دارند. هیات مدیره باشگاه هایی که از منابع دولتی مستقیم و غیرمستقیم تامین می شوند، باید کنترل نمایند و بیشتر از منابع اقتصادی تعهد ایجاد ننمایند. صدای باشگاه های خصوصی هم درآمده است.

قنبرزاده ادامه داد: مدیرعامل تراکتور می گوید اعتقادی به قراردادهای سنگین نداریم و دیدید باشگاهی مثل تراکتور که در سال های گذشته هزینه های زیادی می کرد و خیلی ها هم منتقد آن ها بودند، سال جاری متفاوت عمل کردند و بازیکنان گمنامی را جذب نموده اند و به دنبال بمب جابجاییی نبودند. باشگاه های خصوصی مثل تراکتور و شهرخودرو دارند این مساله را کنترل می نمایند و باشگاه های نیمه دولتی و نفتی هم قراردادهای سنگینی نمی بندند. بیشترا با حد معقولی قرارداد بسته می گردد.

او در سرانجام افزود: تنها 50 درصد باشگاه ها هستند که قرارداد سنگین می بندند اما می دانم که تعداد قابل توجهی از این باشگاهها مشکل پیدا خواهند کرد چرا که بیش از اندازه منابع اقتصادی که برایشان تعریف شده، دارند قرارداد می بندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قنبرزاده: باشگاه ها به اندازه جیب شان تعهد ایجاد نمایند، افزایش قیمت بازیکنان حباب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قنبرزاده: باشگاه ها به اندازه جیب شان تعهد ایجاد نمایند، افزایش قیمت بازیکنان حباب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید