لیگ ملت های والیبال، به آرژانتین هم نه نگفتیم!، انتها تلخ ایران با 5 پیروزی و 10 شکست

به گزارش وبلاگ مهدی، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در لیگ ملت های 2021 مقابل آرژانتین بازنده شد تا پس از تجربه هشتمین شکست متوالی، پایانی تلخ را رقم بزند.

لیگ ملت های والیبال، به آرژانتین هم نه نگفتیم!، انتها تلخ ایران با 5 پیروزی و 10 شکست

به گزارش وبلاگ مهدی، تیم ملی والیبال ایران در پانزدهمین و آخرین بازی خود در لیگ ملت های 2021 که در شهر ریمینی ایتالیا برگزار گردید؛ از ساعت 18:30 امروز (چهارشنبه) به مصاف آرژانتین رفت و با نتیجه 3 بر یک بازنده شد.

تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین، پیش از این 11 بار در میادین مهم بین المللی به مصاف هم رفته بودند که ایران در 8 بازی برنده شده است. ایران در 4 بازی اخیر برنده و آخرین پیروزی آرژانتین مقابل ایران در المپیک 2016 ریو بوده است.

آلکنو در آخرین بازی تیمش در VNL از سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، مسعود غلامی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی و آرمان صالحی (لیبرو) به اسم بازیکنان شروع کننده استفاده کرد. عبادی پور، پیش از این بازی، رجحانن دریافت کننده تیم ایران در لیگ ملت ها بود.

بازی پایاپای شروع شد و بازیکنان ایران با سرویس های خود، قصد کنترل بازی را داشتند اما آرژانتین با تکیه بر حملات خود، اندک رجحان خود را حفظ کردند تا اینکه بازی در امتیاز 20 مساوی شد. دو تیم همچنان شانه به شانه پیش رفتند تا در نهایت نتیجه ست نخست 33 بر 31 به سود آرژانتین رقم خورد.

تیم ایران در سرانجام ست نخست، 17 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آرژانتین هم 19 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع 10 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

کوشش تیم ایران و ناکامی در ست نخست به بازیکنان ایران روحیه بیشتری دارد تا شاید با اشتباه کمتر در این ست برنده شوند. بازی تا امتیاز 20 مساوی پیش رفت و در این بین دفاع مسعود غلامی و سرویس بدون بازگشت صابر کاظمی 2 امتیاز رجحان را نصیب ایران کرد اما دو اشتباه متوالی نتیجه را 22 بر 22 مساوی کرد. امتیاز 24 را مسعود غلامی با اسپک قدرتمند اما کم دقت خود به آرژانتین تقدیم کرد و بالاخره نتیجه این ست هم 25 بر 23 به سود حریف آمریکای جنوبی رقم خورد.

تیم ایران در سرانجام ست دوم، 33 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع روز تور، 3 پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آرژانتین هم 31 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع، یک پوئن سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در ابتدای ست سوم، امیدی به پیروزی و بازگشت به بازی نداشت. جواد کریمی، صابر کاظمی و محمدرضا حضرت پور، بازیکنان جایگزینی بودند که در این ست وارد زمین شدند. بازیکنان جایگزین کوشش خود را به کار گرفتند و با سرویس های بهتر و اشتباهات کمتر، اندک رجحان خود را تا امتیازات سرانجامی بازی حفظ کردند و در نهایت 32 بر 30 پیروز شدند.

تیم ایران در سرانجام ست سوم، 50 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع روز تور، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آرژانتین هم 50 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع، 2 پوئن سرویس و 29 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ست چهارم با 4 امتیاز متوالی آرژانتین شروع شد. شرکت در یک تورنمت یک ماهه و فرسایشی با 15 بازی (5 پیروزی و 10 شکست) که بیشتر آن هم شکست بوده، تیم ایران را خسته نموده بود. در واقع توان و انگیزه ای برای پیروزی در تیم وجود نداشت. ایران در ست چهارم هم 25 بر 18 بازنده شد و بازی را با نتیجه 3 بر یک واگذار کرد تا سرانجامی تلخ از یک تورنمنت نه چندان پیروز برای ایران رقم بخورد. سهم ایران از 3 بازی سرانجامی لیگ ملت ها، تنها یک ست مقابل آرژانتین بود.

تیم ایران در سرانجام بازی، 59 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روز تور، 5 پوئن سرویس و 31 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آرژانتین هم 65 امتیاز از اسپک، 12 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 33 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ ملت های والیبال، به آرژانتین هم نه نگفتیم!، انتها تلخ ایران با 5 پیروزی و 10 شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال، به آرژانتین هم نه نگفتیم!، انتها تلخ ایران با 5 پیروزی و 10 شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید