کفاشیان: رئیس جدید نباید فدراسیون فوتبال را سکوی پرتاب خود بداند

به گزارش وبلاگ مهدی، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت که رئیس جدید این فدراسیون نباید این نهاد را سکوی پرتاب خود بداند.

کفاشیان: رئیس جدید نباید فدراسیون فوتبال را سکوی پرتاب خود بداند

به گزارش وبلاگ مهدی، علی کفاشیان درباره حرفه ای سازی فوتبال ایران گفت: فوتبال ما مانند شترمرغ است که معلوم نیست مرغ است یا شتر. فوتبال ما باید در راستا حرفه ای بودن حرکت کند تا به شایستگی های خودش برسد. قوانین فیفا و AFC می گوید فوتبال باید حرفه ای گردد. کشورهای رقیب ما در آسیا به صورت حرفه ای حرکت می نمایند، اما ما با قوانین و مسائل دست و پا گیر روبرو هستیم.

وی با انتقاد از تضاد میان قوانین یادآور شد: این مسائل باعث پیشرفت فوتبال نمی گردد و جلوی رشد آن را می گیرد. کشورهای زیادی مشکل دارند، اما شرایط آنها در آینده بهتر از ما خواهد بود. قوانین حرفه ای بودن را گذاشتیم، اما در این راستا پیش نرفتیم. روز اولی که به فدراسیون فوتبال آمدیم، گفتند شما مستقل و خودکفا هستید. جلو رفتیم و دیدیم وابسته به دولت هستیم! تا از ما ناراحت می شدند یا بحث بازنشستگی پیش می آمد می گفتند شما دولتی هستید.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، گفت: زمانی که می گفتیم بودجه بدهید می گفتند حرفه ای هستید. در قوانین اساسنامه فدراسیون که فیفا آن را تأیید کرد، بحث اصلی این است که فوتبال باید مستقل گردد و هیئت رئیسه فدراسیون هم باید مصوبات لازم دولت و مجلس را بگیرد.

کفاشیان با گلایه از عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی بیان کرد: موضوع دیگر هم حق پخش فوتبال است که 60 تا 70 درصد درآمد فوتبالی کشورهای دنیا از آن تأمین می گردد. اگر این موضوع در قوانین ما جایی نداشته باشد و مدیریت جدید نتواند آن را به خاتمه برساند، روزهای خوبی برای فوتبال نمی بینم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ مهدی بخوانید. (کلیک کنید)

وی درباره اینکه انتخابات فدراسیون فوتبال قرار است تا خاتمه سال 2020 برگزار گردد، گفت: انتخابات باید در این مدت برگزار گردد. شاید تا تصویب قوانین انتخاباتی اساسنامه چند روز بگذرد، اما پس از تأیید اساسنامه توسط مجمع، مقدمات انتخابات باید فراهم گردد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به اساسنامه پیشین این فدراسیون گفت: این تقریباً همان اساسنامه قبلی است که نوشته بود فدراسیون نهاد مستقل غیردولتی است، اما عملاً قانون در مجلس اصلاح نشده بود. اساسنامه فعلی هم همان است، اما یک سال وقت داریم تا این مورد را اصلاح کنیم و بگوییم فدراسیون فوتبال نهاد غیردولتی و مستقل است. فدراسیون مجمعی با 80 تا 90 عضو دارد که در این صورت دست ما بازتر می گردد. در کنار این موضوع باید بحث های خصوصی شدن فوتبال مانند حق پخش تلویزیونی را درست کنیم.

کفاشیان در خصوص اینکه صالحی امیری گفته بود رئیس جدید فدراسیون فوتبال باید با این رشته آشنا باشد، توضیح داد: من که سابقه معاونت وزارت ورزش، دبیرکلی کمیته ملی المپیک و ریاست فدراسیون دوومیدانی را دارم، زمانی که آمدم گفتند فوتبالی نیستم. با اصلاح اساسنامه، فیفا گفت هر کسی که در ورزش سابقه دارد، می تواند نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گردد. فوتبال جنبه های سیاسی و اجتماعی دارد و فیفا که میلیاردها دلار از جام های دنیای درآمد دارد، کارهای اجتماعی می نماید.

رئیس جدید نباید فدراسیون را سکوی پرتاب خودش کند و امیدوارم اینقدر مزه شهرت را چشیده باشد که دنبال آن نباشد.، وی ضمن بیان این جمله گفت: اشکالی که به بعضی مدیران می گیرم این است که انگار آنها سرپرست تیم های خودشان هستند و درگیر مسائل گل زدن یا نزدن هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ مهدی بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اضافه نمود: مدیر باید مسائل باشگاهی، حرفه ای، داوران، اقتصاد و رده پایه ها را مدیریت کند و احتیاج نیست مربیگری یا داوری را بلد باشد بلکه باید آنها را مدیریت کند. مدیر باید سرمربیان خوبی انتخاب کند، داوران را به خوبی بچیند و امکانات خوبی فراهم کند. فرض کنید بهترین گزینه را به عنوان رئیس کمیته داوران بگذارند، اما اگر رئیس فدراسیون VAR را راه اندازی نکند، به رئیس کمیته داوران می گوید نمی توانی مدیریت کنی. رئیس جدید باید با وزارت ورزش و جوانان، دولت و مجلس تعامل کند.

کفاشیان درباره منع ورود بازنشستگان به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: شرط سنی در ثبت نام نامزدها وجود اشت که برداشته شد به همین دللی افراد در هر سنی می توانند نامزد باشد و پس از انتخاب هیئت رئیسه جدید، مشکل بازنشستگی هم رفع می گردد. اکنون رئیس، دبیرکل و خزانه دار که اسناد اوراق بهادار را امضا می نمایند، نمی توانند نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شوند. وگرنه با اصلاح قانون، بازنشستگان هم می توانند ثبت نام نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کفاشیان: رئیس جدید نباید فدراسیون فوتبال را سکوی پرتاب خود بداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: رئیس جدید نباید فدراسیون فوتبال را سکوی پرتاب خود بداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید