آسیب کرونا به گالری ها و اقبال به نمایشگاه های مجازی

به گزارش وبلاگ مهدی، مدیر گالری گلستان با بیان اینکه تمام نمایشگاه های این گالری تا خاتمه سال فقط به صورت آنلاین برگزار می شوند، در ادامه این گونه بیان نمود که این تصمیم با توجه به شرایط فعلی جامعه در روزهای کرونایی و با در نظر دریافت تجربه پیروز برگزاری نمایشگاه های آنلاین، اتخاذ شده است.

آسیب کرونا به گالری ها و اقبال به نمایشگاه های مجازی

لیلی گلستان در گفت وگو با وبلاگ مهدی درباره شرایط گالری ها در ایام کرونا، اظهار کرد: به طور کلی گالری ها محیط های کوچک هستند و گالری گلستان هم از کوچک ترین گالری های تهران محسوب می شود؛ به همین خاطر اغلب از پیشنهاد بسته شدن گالری ها استقبال و نمایش مجازی برگزار کردند یا اینکه ترجیح دادند نمایشگاه ها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار شوند.

او با بیان اینکه گالری ها واقعاً ضربه وحشتناک از کرونا خوردند، بیان کرد: برخی از گالری هایی که در این مدت باز بودند، تقریبا تعطیل هستند و فروش و مخاطب چندانی نداشتند؛ البته در این میان گالری هایی که نمایشگاه آنلاین برگزار کردند و پیروز بودند را می توان تا اندازه ای مستثنی کرد به شخصه زمانی که می خواستم نمایشگاه 100 هنرمند، 100 اثر را مجازی برگزار کنم، اصلا فکر نمی کردم که با چنین استقبالی روبرو شویم. ما از آغاز نمایشگاه تا به امروز روزی حداقل هفت اثر می فروشیم. به همین خاطر هم با توجه به این تجربه پیروز و همچنین شرایط شیوع ویروس کرونا در جامعه، تصمیم گرفتم تا آخر سال نمایشگاه حضوری نداشته باشیم و فقط نمایشگاه آنلاین برگزار کنیم.

گلستان یادآور شد که بر همین اساس با هنرمندانی که تمایل داشته باشند، نمایشگاه آنلاین برگزار کنند، همکاری می کنیم و هیچ تضمینی هم برای فروش نداریم . اما به هر حال از برگزاری نمایشگاه حضوری تا پایان سال معذوریم.

این مدیر گالری در عین حال یادآور شد: به طور کلی گالری ها در این مدت آسیب بسیار زیادی دیدند و دیگر آن شور و هیجان سابق وجود ندارد. از سوی دیگر باید این نکته را هم در نظر داشت که برگزاری یک نمایشگاه آنلاین بسیار سخت تر و پر زحمت تر از برگزاری یک نمایشگاه حضوری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آسیب کرونا به گالری ها و اقبال به نمایشگاه های مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب کرونا به گالری ها و اقبال به نمایشگاه های مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید