رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت در دوران کرونا، انقلابی در فراوری محتوای فضای مجازی ایجاد می گردد

به گزارش وبلاگ مهدی، وزیر ارتباطات گفت: توقع داریم با همکاری اپراتورهای موبایل ظرف یک ماه آینده انقلابی در فضای فراوری محتوا در کشور ایجاد گردد.

رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت در دوران کرونا، انقلابی در فراوری محتوای فضای مجازی ایجاد می گردد

محمدجواد آذری جهرمی در مراسم اتصال 1304 روستا به شبکه ملی اطلاعات که صبح امروز به صورت ویدیو کنفرانس با استان های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد گفت: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اتصال 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات شده است.

آذری جهرمی توضیح داد: تحقق این هدف در سال نخست برنامه ششم حدود 30 درصد بود و امروز با کوشش های اجرا شده به 90 درصد رسیده است.

وی گفت: تا انتها امسال بالاتر از اهداف بالای ششم خواهیم رفت و صددرصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه این پروژه امروز با سرمایه گذاری 306 میلیارد تومان اجرایی شده است که بخش زیادی از منابع آن توسط دولت و بخشی از آن توسط یکی از اپراتورها اجرا شده است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات روستایی گفت: برقراری عدالت ارتباطی از مصادیق عدالت اجتماعی است و امروز با اجرای این پروژه در روستاهای چهار استان دانش آموزان می توانند از شبکه شاد استفاده نمایند، کاربران از آموزش مجازی بهره ببرند و امکان استفاده از خدمات بانکی به صورت آنلاین فراهم شده است.

وی تاکید نمود: تحقق شبکه ملی اطلاعات گام مهمی در خودکفایی کشور با وجود تحریم هاست و ما با توسعه این شبکه تحول دیجیتال را رقم خواهیم زد.

آذری جهرمی با بیان اینکه اگر بستر شبکه ملی اطلاعات در روستاها فراهم نباشد عدالت ارتباطی وجود نخواهد داشت، گفت: تحول دیجیتال شکوفای اقتصاد دیجیتال را به همراه خواهد داشت و با توسعه شبکه ملی اطلاعات به این ظرفیت خواهیم رسید.

وزیر ارتباطات همچنین بر لزوم فراهم کردن بستری برای توزیع محتوای کاربر محور تاکید نمود و گفت: توقع داریم با همکاری اپراتورهای موبایل ظرف یک ماه آینده انقلابی در فضای فراوری محتوا در کشور ایجاد گردد.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا شاهد رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت بودیم و مصرف اینترنت دو و نیم برابر شد، گفت: برای حفاظت از بچه ها و نوجوانان در فضای مجازی باید برنامه ریزی کنیم، اگرچه به دلیل ورود ما به این حوزه در دادگاه از ما شکایت کردند اما ما با ایجاد جشنواره کودک آنلاین این اکوسیستم را توسعه دادیم.،مهر

بیشتر بخوانیم: اتصال 1034 روستا به شبکه ملی اطلاعات

منبع: ایران آنلاین

به "رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت در دوران کرونا، انقلابی در فراوری محتوای فضای مجازی ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 150 درصدی ترافیک اینترنت در دوران کرونا، انقلابی در فراوری محتوای فضای مجازی ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید