روسیه ادعای اردوغان درباره لیبی را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ مهدی، نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و آفریقا، سخنان اردوغان دراینباره که گویا روسیه درگیری های نظامی در لیبی را راهنمایی می نماید، را مغایر با واقعیت خواند و گفت: اوضاع ادلب دوشنبه در سومین دور رایزنی های روسیه-ترکیه در مسکو آنالیز می گردد.

روسیه ادعای اردوغان درباره لیبی را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مهدی به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در مسائل خاورمیانه و کشورهای آفریقایی، تاکید نمود که اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر اینکه روسیه گویا در بالاترین سطح درگیری های نظامی در لیبی را راهنمایی می نماید ، با شرایط واقعی مطابقت ندارد.

این دیپلمات بلندپایه روس که در ترکیب هیئت نمایندگی روسیه در کنفرانس امنیتی موتیخ شرکت نموده، در پاسخ به سئوال یکی از وبلاگ مهدی در این باره گفت: چنین ادعایی به هیچ وجه با شرایط واقعی در لیبی مطابقت ندارد. من نمی دانم که رئیس جمهوری ترکیه از کجا این مسئله را درآورده و بر چه اساس چنین حرفی زده است؟

پیش از این ، اردوغان گفته بود که ظاهراً نمایندگان وزارت دفاع روسیه فعالیت شرکت های نظامی خصوصی در لیبی را کنترل نموده و بدین ترتیب جنگ در لیبی را به سمتی که می خواهند راهنمایی می نمایند.

لزومی برای وجود پست های دیده بانی ترکیه در پشت مواضع ارتش سوریه در ادلب وجود ندارد

میخائیل بوگدانوف همچنین در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد که تردیدهایی درباره ضروری بودن وجود بعضی پست های دیده بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه وجود دارد، برای اینکه آنها در پشت سر نیروهای دولتی سوریه واقع شده اند.

نماینده ویژه پوتین که در رایزنی های روسیه-ترکیه درباره اوضاع ادلب شرکت دارد، در واکنش ادعای دیگر اردوغان نیز گفت: در حال حاضر تعدادی از پست های دیده بانی ترکیه در این منطقه در عمق مناطقی قرار دارند که دیگر تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفته است، حال این سؤال پیش می آید که اصلاً چرا آنها مورد احتیاج هستند؟

این دیپلمات روس اضافه نمود: سؤالات درباره فرایند اوضاع در جبهه های زمینی در منطقه کاهش تنش ادلب در نشست های آینده هیئت های نمایندگی روسیه و ترکیه که قرار است روز دوشنبه در مسکو و با حضور نمایندگان نظامی ترکیه انجام گردد، قطعاً مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

پیش از این ، رئیس جمهوری ترکیه گفته بود که آنکارا این واقعیت که نیروهای دولتی سوریه بعضی از مراکز نظارتی ترکیه در ادلب را محاصره نموده اند، را بی پاسخ رها نخواهد کرد. بعد از آن، خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه نیز گفت که ارتش سوریه مناطقی در نزدیکی چهار پاسگاه نظارتی ترکیه را تحت کنترل خود درآورده است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه گفت که والری گراسیموف رئیس ستادکل نیروهای مسلح این کشور در جریان مذاکراتی تلفنی با ژنرال یاشار گلر همتای ترکیه ای خود، وخامت اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب را مورد آنالیز قرار داده است.

در عین حال یک هیئت از وزارت دفاع ترکیه فردا (دوشنبه) راهی مسکو می گردد تا با مقامات روسی در این باره مصاحبه کند. این سومین دور از رایزنی های دوجانبه روسیه-ترکیه درباره اوضاع ادلب خواهد بود. تا به امروز این مذاکرات نتوانسته اختلاف نظر دو طرف در مورد اوضاع سوریه را رفع نموده و به نتیجه مشخصی دست یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه ادعای اردوغان درباره لیبی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ادعای اردوغان درباره لیبی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید