روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

به گزارش وبلاگ مهدی، بعضی به دلایل بهداشتی تمایل دارند که تمیز کردن کله پاچه را انجام دهند تا با خیالی راحت از آن استفاده نمایند.کله پاچه از غذا هایی است که هواداران خاص خود را دارد و بسیاری به دنیال اغذیه فروشی می گردند که بتوانند بسیار خوب پخته شده باشد.

روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

به گزارش ایرنا، بعضی دیگر ترجیح می دهند که از خودشان پخت کله پاچه را انجام دهند و بعضی دیگر به دلایل بهداشتی می خواهند که تمیز کردن کله پاچه را هم انجام دهند تا با خیال راحت آن را استفاده نمایند. ادامه مطلب را بخوانید تا با روش های تمیز کردن کله پاچه در خانه آشنا شوید.

روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

از بین بردن موی کله پاچه

برای موزدایی کله پاچه ابتدا، آب را در یک قابلمه بزرگ که کله در آن جا گردد بجوشانید. بعد از آن کله را در آب جوش قرار بدهید و چند دقیقه صبر کنید تا مو ها کاملا سست شوند. سپس از طریق یک چاقو یا با دست مو ها را بکنید.

برای از بین بردن مو های ریز به جامانده را با استفاده از یک کپسول فشار قوی یا در صورت عدم دسترسی به فشار قوی بر روی اجاق گاز، کله را روسوز کنید.

با این کار هم مو های به جامانده از بین می رود و هم کبابی می گردد که در طعم و مزه آن تاثیر زیادی دارد. کل سطح کله را روسوز کنید و با چاقو به آرامی روی آن بکشید تا لایه سوخته و سوختگی ناشی از مو ها را روی آن بخراشید.

تمیز کردن داخل کله پاچه

پس از اسموکت کردن کله، یک نایلون روی زمین پهن کنید، کله را از پشت سر در دست بگیرید و از سمت بینی محکم به زمین بکوبید؛ این کار را چند بار تکرار کنید؛ و بعد شلنگ آب را داخل مجرای نای موجود در پشت کله قرار بدهید و آب را با فشار خیلی زیاد در مجاری وارد کنید تا از بینی خارج شده و بینی و مجاری آن ها کاملا تمیز گردد.

سپس گوش های آن را جدا کنید. با یک چاقوی تیز، پوست صورت را در دو طرف لب برش بدهید و سپس با فشار دو دست، فک بالا و پایین را بکشید تا جدا شوند. کله را از فاصله دو فک تا انتهای سر ببرید تا به دو نیم تقسیم گردد.

سپس با یک برس یا مسواک زبر روی زبان و دندان ها بکشید تا تمیز شوند. اگر دوست ندارید می توانید دندان ها را با انبردست بکشید.

شستن پاچه

برای شستن پاچه ها هم تا حدودی مانند تمیز کردن کله باید عمل کنید به این صورت که ابتدا پاچه ها را در آب جوش قرار بدهید و مو های آن را با چاقو یا دست بکنید.

پاچه را در دست بگیرید و با چاقو سُم آن را درآورید. سم را مانند کفش جدا کنید، نیازی به بریده شدن از طریق چاقو نیست فقط کافیست که چاقو را داخل سم بیاندازید و فشار دهید تا خارج گردد. سپس پاچه ها را اسموکت کنید تا مو های به جامانده بسوزند و با چاقو به آرامی روی پوست آن بکشید تا لایه سوخته آن خراشیده گردد.

کیسه مویی موجود در زیر پوست شیار بین کف پاهاش را با چاقو خارج کنید. اگر آنجا مویی هم هست آن ها را بسوزانید یا با چاقو جدا کنید. پس از طی مراحل بالا برای پاک کردن کله پاچه، در یک قابلمه بزرگ آب سرد بریزید و کله پاچه را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید.

سپس با چاقو به آرامی روی سطح کله و پاچه ها بکشید تا اگر آثار سوختگی روی آن است از بین برود. در آخر همه قسمت ها را یکی یکی زیر آب سرد، تمیز بشویید. کله پاچه برای پختن آماده است.

منبع: فرارو

به "روش تمیز کردن کله پاچه در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تمیز کردن کله پاچه در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید