نگاه به پژوهش باید تغییر کند

به گزارش وبلاگ مهدی، خبرنگاران/خوزستان مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: باید نوع نگاه به بحث پژوهش در استان و کشور تغییر کند و به جای نگاه اعلانی، نگاهی اعمالی و عملگرا داشته باشیم.

نگاه به پژوهش باید تغییر کند

قاسم سواری صنگوری امروز(9دی ماه) در حاشیه بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی خوزستان در نمایشگاه هفته پژوهش استان، در گفت و گو با وبلاگ مهدی اظهار کرد: پژوهش امری است که هیچ سازمان، ارگان و کشوری مستثنی از آن نیست و نمی توان گفت که دستاوردها بدون پژوهش اتفاق می افتند.

وی اضافه کرد: باید نوع نگاه به بحث پژوهش در استان و کشور تغییر کند و به جای نگاه اعلانی، نگاهی اعمالی و عملگرا داشته باشیم.

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: در امسال برای موضوعات پژوهشی دستگاه های اجرایی مناسبت های خوبی برای این موضوع در نظر گرفته شد و از پژوهشگران تقدیر به عمل آمد.

سواری صنگوری ادامه داد: دستگاه های احرایی باید در زمینه برطرف تنگناها و مسائل کاری شان به این پژوهش ها و تحقیقات مراجعه نمایند و این موضوع، نیازمند حرکت کردن پژوهش ها به سمت کاربردی شدن است تا اثر بخشی لازم را در چالش های استان، داشته باشند.

وی بیان نمود: کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان که ریاست آن با استاندار و دبیری آن با سازمان برنامه و بودجه خوزستان است، کوشش نموده تا مجموعه پژوهش های استان و اعتباراتی که در این زمینه هزینه می شوند را به موارد ذکر شده، سوق دهد.

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: امسال حدود 169 عنوان پژوهشی از دستگاه های اجرایی دریافت کردیم و برای این ها داوری انجام شد؛ در نهایت 50 پروپوزال داوری شدند و از این تعداد 22 طرح پژوهشی انتخاب شد.

سواری صنگوری بیان نمود: سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نیز طرح های خوبی در این خصوص داشت و جزء این 22 طرح بود.

وی اضافه کرد: سعی کردیم این موضوعات را به سمت حل مسائل استان، سوق دهیم؛ این اقدام کار بسیار سختی است اما این حرکت را شروع کردیم و در این زمینه سیاست گذاری شده است.

مدیر آموزش و پژوهش سازمان برنامه و بودجه خوزستان توضیح داد: امیدواریم در آینده بتوانیم شاهد عملکرد بهتر دستگاه ها در زمینه انجام این طرح ها و پژوهش ها باشیم.

سواری صنگوری بیان نمود: اقدام دیگری که قطعا در اختتامیه نمایشگاه نیز انجام خواهد شد، ارزیابی پژوهشی دستگاه های اجرایی است که این موضوع را در سازمان برنامه و بودجه در حال رصد کردن هستیم تا تعیین گردد که اعتبارات و عناوینی که در کارگروه مطرح شده، توانسته است اثر بخشی لازم را داشته باشد یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگاه به پژوهش باید تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه به پژوهش باید تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید