پلنا Plana، تاکسی هوایی هیبریدی 7 سرنشینه، رقیب تاکسی هوایی الکتریکی دیگر

به گزارش وبلاگ مهدی، استارت آپ کره ای Plana Aero، کار بر روی یک تاکسی هوایی هیبریدی-الکتریکی VTOL دوربرد تازه را شروع نموده است که برای جابجایی هفت نفر در حدود500 کیلومتر با سرعت 350 کیلومتر در ساعت به کار خواهد رفت.

پلنا Plana، تاکسی هوایی هیبریدی 7 سرنشینه، رقیب تاکسی هوایی الکتریکی دیگر

پلنا به تازگی میلیون ها دلار برای رسیدن به این هدف جاه طلبانه سرمایه گذاری جمع آوری نموده است - به طور دقیق حدود 11.8 میلیارد وون کره ای، که معادل 8.3 میلیون دلار آمریکا است و کل سرمایه گذاری شرکت را به 10 میلیون دلار می رساند که برای پروژه های در این سطح اصلا مبلغ قابل ملاحظه ای نیست.

ماشین در رندر های مفهومی ظاهر نسبتاً منحصر به فردی دارد. بدنه بلند و نازک آن به بال اصلی فوقانی منتهی می گردد و یک جفت پیش بال نازک به مقدار چاقو از پایین به سمت لوله اصلی به سمت جلو کشیده شده. سیستم پیشرانه آن پنج پره بزرگ دارد. طرح کلی در حالت شناور را شبیه به یک هگزاکوپتر می نماید.

یک بدنه بزرگ و بلند یک خلبان و حداکثر شش مسافر را در خود جای می دهد.

به عنوان یک طراحی بزرگتر، هیبریدی، دوربرد و نسبتاً پر سرعت، این هواپیما به عنوان یک مینی بوس هوایی منطقه ای خوب به نظر می رسد.

بسیاری از شرکت های eVTOL برای گواهینامه تجاری و ورود به خدمات سال 2024 را در نظر گرفته اند. نقشه راه پلنا ساخت یک هواپیمای نمایشی تا سال 2024 ساخته و یک ماشین کاملاً تأیید شده تا سال 2028 است.

منبع: پلنا

منبع: یک پزشک

به "پلنا Plana، تاکسی هوایی هیبریدی 7 سرنشینه، رقیب تاکسی هوایی الکتریکی دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلنا Plana، تاکسی هوایی هیبریدی 7 سرنشینه، رقیب تاکسی هوایی الکتریکی دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید