خواص سیر و نحوه از بین بردن بوی آن از دهان

به گزارش وبلاگ مهدی، سیر، به طور گسترده به عنوان طعم دهنده در غذا استفاده می گردد، اما بعلاوه در طول تاریخ باستان و مدرن به عنوان دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. سیر برای پیشگیری و درمان طیف گسترده ای از شرایط و بیماری ها استفاده می گردد.

خواص سیر و نحوه از بین بردن بوی آن از دهان خواص سیر برای سلامتی باورنکردنی است. سیر یکی از درمان های رایج گرفتگی صدا است، بعلاوه سیر به تنهایی برای درمان دندان درد و مخلوط سیر و زنجبیل برای درمان درد دندان عقل مؤثر است. بقراط، پزشک یونان باستان و پدر پزشکی غرب عادت داشت برای بهبود انواع مسائل سلامتی سیر تجویز کند. درواقع، او اعتقاد داشت: بگذارید خوراکی داروی شما باشد و دارو خوراکی شما باشد. علم نوین اخیرا بسیاری از خواص سیر برای سلامتی را تأیید نموده است. این گیاه پرخاصیت یکی از قدیمی ترین گیاهان کشت شده در جهان است و سوابق تاریخی نشان می دهند که استفاده از آن تقریبا از 5000 سال پیش شروع شده است.افسانه ها نشان می دهد که فرعون های مصر برای این گیاه جادویی بسیار ارزش قائل بودند تا جایی که برای ساختن اهرام مصر، هر روز به بردگان خود مقدار تعیینی سیر می دادند تا آنها را برای انجام این کار سخت، متناسب و قوی نگه دارند. در طول تاریخ، سیر همیشه به عنوان یک درمان مناسب برای انواع بیماری ها شناخته شده است. به عنوان مثال در زمان شیوع بیماری های واگیردار مانند وبا، سل و در جنگ جهانی اول، از آن به عنوان یک ضدعفونی نماینده برای زخم هایی که احتیاجمند تمیز کردن و درمان اند، استفاده می شد.

خواص سیر برای سلامتی

درمان سرماخوردگیگفته می گردد سیر به عنوان یک مکمل در بالا بردن عملکرد دستگاه ایمنی مؤثر است.

یک پژوهش بزرگ 12 هفته ای نشان داد مصرف روزانه سیر به عنوان مکمل غذایی، تعداد گزارش های سرماخوردگی کسانی را که سیر مصرف نموده بودند، در مقایسه با گروه کنترل پژوهش، 63 درصد کاهش داد. بعلاوه مدت مشاهده علائم سرماخوردگی به طور میانه در گروه کنترل پژوهش 5 روز بود، اما در گروه مصرف نمایندگان سیر به 1.5 روز رسید و کاهشی 70 درصدی داشت.

پژوهش دیگری نشان داده است دوز بالای عصاره سیر (2.56 گرم در روز) می تواند تعداد روزهای ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا را 61 درصد کاهش دهد.

کاهش فشار خونبیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی و سکته قلبی بزرگ ترین قاتل های جهان هستند. فشار خون بالا یا همان هایپرتنشن، یکی از مهم ترین عوامل این بیماری هاست. پژوهش های انسانی نشان داده است، سیر به عنوان یک مکمل غذایی تأثیر چشمگیری در کاهش فشار خون افراد مبتلا به فشار خون بالا دارد.

در یک پژوهش، عصاره سیر در دوز 600 تا 1500 میلی گرم در یک دوره 24 هفته ای به مقدار داروی آتنولول در کاهش فشار خون مؤثر بود. دوز سیر به عنوان مکمل غذایی باید نسبتا بالا باشد تا اثرات مطلوب داشته باشد. اندازه آلیسین مورد احتیاج بدن حدودا برابر با 4 حبه سیر در روز است.

پایین آوردن خطر بیماری های قلبیسیر در کاهش کلسترول کل و کلسترول ال دی ال (کلسترول بد) و پایین آوردن خطر بیماری های قلبی مؤثر است. برای کسانی که کلسترول بالا دارند، ظاهرا سیر به عنوان یک مکمل غذایی، کلسترول کل و یا ال دی ال را حدود 10 تا 15 درصد کاهش می دهد.

اگر به طور خاص ال دی ال (کلسترول بد) و اچ دی ال (کلسترول خوب) را آنالیز کنیم، ظاهرا سیر، ال دی ال را کاهش می دهد اما تأثیر اثبات شده ای روی اچ دی ال ندارد.

به نظر نمی رسد سیر سطح تری گلیسرید را، که عاملی خطرناک برای بیماری قلبی است، کاهش دهد.1

کاهش سطح کلسترولسیر خام، سرشار از ترکیب آلیسین، که از اکسیداسیون کلسترول LDL (بد) جلوگیری می نماید. تحقیقات نشان می دهد که اندازه کلسترول و تری گلیسیرید در موش هایی که سیر خام مصرف می نمایند، کاهش می یابد. با این حال، تحقیقات کافی برای اثبات قطعی این مزیت سلامت صورت نگرفته است.

زخم ها را بهبود می بخشدبه عنوان یک گیاه درمانی موثر برای زخم های آلوده نیز موثر عمل می نماید. 2 حبه خرد شده را روی ناحیه آلوده قرار دهید تا تسکین فوری حاصل گردد.

افزایش سلامت استخوانگیاهانی مانند سیر و پیاز ممکن است، بر اندازه استروژن در زنان و یائسگی تأثیر بگذارد و خطر ابتلا به آرتروز را کاهش دهد. آنها بعلاوه ممکن است، پوکی استخوان را به حداقل برسانند و سلامت کلی استخوان را در آقایان و خانم ها بهبود بخشند.

هضم را تقویت می نمایدگنجاندن روزانه یک حبه سیر خام در رژیم غذایی به مسائل گوارشی یاری می نماید. حتی ممکن است التهاب یا سوزش کانال معده با استفاده از این گیاه را کاهش دهد. سیر به پاکسازی بیشتر مسائل روده مانند دیسانتری، اسهال و کولیت یاری می نماید. نقش آن در دفع مواد زایئد موثر است. این ماده روی باکتری های خوب روده تأثیر نمی گذارد، بلکه انواع مضر را از بین می برد. این نه تنها هضم را بهبود می بخشد بلکه به تسکین گاز معده نیز یاری می نماید.

سیستم ایمنی را تقویت می نمایدسیر دارای مواد مغذی گیاهی است که به کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت ایمنی یاری می نماید. این گیاه بعلاوه باعث کاهش خستگی و تقویت انرژی می گردد. گزارشی در سال 2012 در مجله آفریقایی گیاهان دارویی سنتی، مکمل و جایگزین نشان داد که مطالعه ای روی موش ها صورت گرفته و در نهایت تعیین شد که سیر در تقویت عملکرد سیستم ایمنی نقش یاری نماینده ای دارد یا خیر. بعد از اینکه عصاره های سیر (Allium sativum) به موش ها در غلظت های مختلف تزریق شدند، محققان دریافتند که عصاره ها، به ویژه در غلظت های بالاتر، به طور قابل توجهی تعداد سلول های سفید خون را افزایش داده و اثرات تحریک نماینده ایمنی بیشتری از خود نشان می دهند.2

به جلوگیری از آلزایمر و زوال عقل یاری می نمایدسیر حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از مکانیسم های محافظ بدن در برابر آسیب اکسیداتیو پشتیبانی می نمایند. نشان داده شده است که مقادیر زیاد مکمل های سیر باعث افزایش آنزیم های آنتی اکسیدانی در انسان می گردد و بعلاوه استرس اکسیداتیو را در افرادی که فشار خون بالا دارند کاهش می دهد.

اثرات ترکیبی در کاهش کلسترول و فشار خون و بعلاوه خواص آنتی اکسیدانی ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مشترک مغز مانند آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهد.

ممکن است به زندگی طولانی تر یاری کندتأثیرات بالقوه سیر بر طول عمر، اساساً غیرممکن است. اما با توجه به تأثیرات مفیدی که بر فاکتورهای مهم خطر مانند فشار خون می گذارد ، معقول است که سیر می تواند به شما در زندگی طولانی تر یاری کند.

این واقعیت که می تواند با بیماری عفونی مقابله کند نیز عامل مهمی است ، زیرا اینها علل شایع مرگ به ویژه در افراد مسن یا افراد دارای سیستم ایمنی با اختلال عملکردی است.

سم زدایی فلزات سنگین در بدن یاری کندنشان داده شده است که ترکیبات گوگرد موجود در سیر از آسیب اندام در برابر سمیت فلزات سنگین محافظت می نمایند. یک مطالعه چهار هفته ای در کارمندان یک کارخانه باتری اتومبیل (قرار گرفتن در معرض بیش از حد سرب) نشان داد که سیر 19 درصد باعث کاهش سطح سرب در خون می گردد. بعلاوه بسیاری از علائم بالینی سمیت ، از جمله سردرد و فشار خون را کاهش می دهد.

هر روز سه دوز سیر حتی بهتر از داروی پنی سیلامین در کاهش علائم است.3

اگر در پی راه های از بین بردن بوی بد سیر از دهان خود هستید روش های زیر را امتحان کنید.

خردل بخورید

آدامس بجوید یا قرص نعناع بخورید

جعفری بخورید

نعناع، هل، رازیانه، دانه رازیانه و میخک بجوید

شیر بخورید

ماست بخورید

دانه قهوه بجوید

خوراکی های سرد مانند بستنی وتنقلات یخی مصرف کنید

لیموی تازه بخورید

یک فنجان چای سبز یا چای نعناع بنوشید4

پی نوشت:

1.www.chetor.com

2.www.borna.news

3.www.beytoote.com

4.www.asriran.com

منبع: راسخون

به "خواص سیر و نحوه از بین بردن بوی آن از دهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص سیر و نحوه از بین بردن بوی آن از دهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید