بهداشت دهان و دندان

راهیابی 37 هزار دانشجو به دانشگاه های علوم پزشکی، پذیرش دستیاری 25 درصد افزایش یافت

وزیر بهداشت گفت: 20 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه ها فعالیت دارند و 66 هزار دانشجو در رشته پزشکی، 15 هزار و 500 دانشجو در رشته دندانپزشکی و 12 هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند.

8 مهر 1401

6 کاری که باید برای سفیدی دندان انجام دهید

سفیدی دندان سبب زیباترشدن لبخند شما می گردد. لبخند زیباتر مساوی ست با چهره ای زیباتر. پس برای داشتن چهره ای زیبا، سفیدی دندان های خود را جدی بگیرید. راهکارهای زیادی برای سفید شدن دندان وجود دارد. اغلب این راهکارها به مصرف محصولات سفیدنماینده ختم می شوند؛...

24 خرداد 1401

9 راه عبور از احساسات تلخ ناشی از ترک شدن در رابطه

تجربه ترک شدن در رابطه، بسیار دردناک است. رها شدن به وسیله شخصی که شاید بیش از همه به او اعتماد داشتید و آینده درخشان خود را با او تصور می کردید، می تواند جزو دردناک ترین تجربه های زندگی هر فردی باشد. رها شدن می تواند مسائل بزرگی را ایجاد کند، از احساس ناکافی...

16 خرداد 1401

7 اشتباه رایج که باعث آسیب به گوشی هوشمند و وسایل الکترونیکی می گردد

در این گزارش به 7 اشتباه رایج که می تواند باعث آسیب به گوشی هوشمند و وسایل الکترونیکی گردد، پرداخته شده است.

8 بهمن 1400

روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

بعضی به دلایل بهداشتی تمایل دارند که تمیز کردن کله پاچه را انجام دهند تا با خیالی راحت از آن استفاده نمایند.کله پاچه از غذا هایی است که هواداران خاص خود را دارد و بسیاری به دنیال اغذیه فروشی می گردند که بتوانند بسیار خوب پخته شده باشد.

21 دی 1400

خواص سیر و نحوه از بین بردن بوی آن از دهان

سیر، به طور گسترده به عنوان طعم دهنده در غذا استفاده می گردد، اما بعلاوه در طول تاریخ باستان و مدرن به عنوان دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. سیر برای پیشگیری و درمان طیف گسترده ای از شرایط و بیماری ها استفاده می گردد.

25 آبان 1400

فواید سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین معمولا به عنوان یکی میان وعده مورد استفاده قرار می گیرد و دارای طعم خوبی هم می باشد، بعلاوه ویتامین ها، مواد معدنی و فواید سیب زمینی شیرین بسیار قابل توجه است.با ما همراه باشید.

23 آبان 1400

موهای سفید ما را در برابر سرطان محافظت می نمایند!

موی سفید ممکن است ناخوشایند باشد، اما فرایندهایی که موجب سفیدی مو می شوند، در حال حاضر بهتر شناخته شده اند و می توانند ما را در برابر سرطان حفظ نمایند.سلولهایی که ملانوسیت نامیده می شوند،رنگدانه هایی فراوری می نمایند که موجب فراوری رنگ مو می گردد،...

19 مهر 1400

مبتلایان به دیابت این تست ها را فراموش نکنند

در واقع بخش مهمی از مدیریت بیماری دیابت، انجام آزمایش های معمول و معاینات پزشکی است که مهمترین آنها از این قرار است:

9 شهریور 1400

رئیسی: 80 درصد مرگ و میر کرونا در کشور مربوط به سالمندان است ، تا 20 سال آینده جمعیت سالمندان دو برابر می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در کشور ما حدودا 80 درصد مرگ و میر های کرونا مربوط به سالمندان است که در دنیا نیز فرایند به همین شکل است.

19 آبان 1399

از کنار این علائم قلبی راحت نگذرید

تبیان/ اگر شما دچار حمله قلبی شوید، علائم آن معمولاً شدید هستند و ناگهانی بروز می کنند. اما در مورد نارسایی قلبی، علائم چندان آشکار نیستند و ناگهانی بروز نمی کنند. در واقع اگر قلب شما نارسایی داشته باشد، ممکن است اصلاً علامتی احساس نکنید.

5 مهر 1399

آینده گردشگری سلامت ایران در پساکرونا چگونه خواهد بود؟

رئیس انجمن حرفه ای گردشگری سلامت خراسان رضوی گفت: بحران کرونا فعالیت در حوزه گردشگری سلامت کشور و به خصوص استان خراسان رضوی را به صفر رسانده است؛ چراکه رفت وآمدی به کشور برای انجام خدمات سلامت انجام نمی گردد.

5 تیر 1399

دادکان کجاست که فوتبال تعطیل را اصلاح کند؟

فرشاد کاس نژاد| فوتبال بدون فوتبال، حکایت این روزهاست. فوتبال در حرف خلاصه شده، در اظهارنظرها، در تصمیماتی برای زمانی نامعلوم، در نقشه هایی برای روزهای خاتمه پراکنش ویروس کرونا که نمی دانیم کی فرامی رسد.

26 اردیبهشت 1399